Skip links

Neden İzmir SEO Ajansı İle Çalışmalısınız?

Dünya, bundan sonra dijitalde yaşıyor. Genellikle de firmaların ulaşmak istedikleri amaç kitleler yani tüketiciler vakitlerinin fazlasını dijitalde geçiriyorlar. Yapılan incelemeler B2B alıcılarının nerede ise yüzde 94’ünün bir satın alma yapmadan evvelce internette arama gerçekleştirdiklerinı göstermiştir.

Google bilgilerine göre de, internette arama yapan insanların aşağı yukarıya yüzde 85’i Google aramalarında ilk sayfa neticelerini tıklarken, yalnızca aşağı yukarıya yüzde 5’i kadarı 9.sayfaya kadar gitmektedir. Bu bilgiler, kullanıcılar şayet ilk sayfalarda gerçekleştirdikleri arama ile alakalı yeterli bilgiye ulaşamadıklarında başka sayfalara gittiklerini göstermiştir.

Bu göstermiştir ki tüketiciler, internet üzerinden tetkik yapmanın alışverişin ayrılmaz bir parçası olarak görmektedirler. Online ya da değil nasıl satın alındığı mühim olmadan, mamüller ve firmalarla alakalı internette tetkik yapıyorlar. Bu sebeple de bugünümüzde bundan sonra hiçbir işletme dijital pazarlamayı göz ardı edecek halde değildir.

Yüksek rekabet sahibi olan bu dünyada ayakta kalabilmek amacıyla sıksık yeni müşteri bulmak çok mühimdir. SEO optimizasyon’da size bu yeni müşteri adaylarını sağlamak amacıyla en etkili yollardan biridir.

SEO’nun Temeli Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) internet sitesi yapımından internet sitesi amacıyla içerik oluşturmaya ve reklamlara kadar çok geniş bir stratejiyi kapsamaktadır. SEO çalışmaları etkili ve başarılı yapıldığında müşterilerin firmaya olan itimati artar. Bu da istenilen yeni müşterinin gelmesini yani satışların artmasını sağlar.

SEO, firmaların arama motorlarına verdikleri sayısal dşayeti de gösterir. Arama motoru sayısal dşayetinizi anladığında ürün ya da hizmetlerinizle alakalı aramalarda üst sıralarda yer alırsınız. Yani SEO müşterilerin sizi basit bulmasını gerçekleştiren bir yol göstericidir.

Kurumsal SEO Ajansı

İşletmenizin Başarısı İçin SEO Neden Önemlidir?

SEO fark edilme ve markalaşma amacıyla gereklidir. Eğer ürün ve hizmetleriniz ile alakalı bütün aramalarda ilk sıralarda çıkarsanız bu potansiyel müşterileriniz amacıyla sizin adınıza farkındalık yaratarak, akılda kalmanızı sağlayacaktır.

SEO itimat edilirliği arttırır. Arama sayfalarında üstte gözükmeniz, sizi müşterilerinizin gözünde daha itimat edilir kılar. Çünkü başka benzer alıcıların da sizi aradığı ve incelediğini düşünerek, daha basit itimat sağlanır.

SEO internet sitenizin trafiğini arttırır. Web sitenizi dükkanınız gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar çok trafik yani insan ziyaret ederse, bu şahıslar arasında satın alma yapacak olanların oranları da yükselecektir.

SEO internet reklamcılığında getiriyi yükseltir. SEO’nun sağladığı avantajlar ile internet reklamcılığı birleştirildiğinde yatırım maliyetine göre yatırım getirisi kat ve kat artacaktır.

SEO organik aramada yükselmenizi sağlar. Organik aramalar internet sitenize istikbal trafiğin en asli kaynağıdır.

SEO küresel bulunduğu kadar ulusal olarak da işinizi destekler. Yerel SEO, kendinizi belirli bir bölgeye ya da kitleye kanalize etmenize de yardımcı olur.

SEO başka çoğu yatırıma göre ucuzdur. SEO gerçek bir yatırımdır. Çünkü SEO’nun avantajları yalnızca günlük değil uzun vadeli olarak işinizi olumlu etkileyecektir.

SEO ölçülebilir bilgiler sunar. Doğru analizlerle her şeyi ölçebilir ve kendinizi değişen koşullara basitçe adapte edebilirsiniz.

SEO Strateji

Neden Profesyonel Bir SEO Ajansı İle Çalışmalısınız?

SEO çoğu firma amacıyla komplike olabilir. Değişikliğe uğrayan kurallara uyum sağlamak, yapılacak adımları tam yapmak SEO amacıyla mühimdir. Yanlış adımlar hem itibar hem de para kayıbına namacıyla olabilir. Çünkü internet oluşturulan hataların basitçe unutulmadığı bir yer durumuna gelmiştir.

SEO ajansları, firmalara uzmanlıklarını sunarlar. SEO ajansları sitenizi inceler, özel SEO stratejileri geliştirir ve firmanızın amaçlerine ulaşmasında yardımcı olacak uygulamalar getirme, şeklinde sizi başarıya götürecek hizmetler sunar.

  • Bir SEO ajansı, firmanızın arama motorlarındaki sıralamada yukarıya çıkmanıza yardımcı olur.
  • Bi SEO ajansı, internet sitenizin trafik niteliğini yükseltir.
  • Bir SEO ajansı, ölçülebilir neticeler sunar.
  • Kaliteli bir SEO her vakit markanın yararına 7/24 çalışan bir satış görevlisi gibidir. Bu elemanı doğru seçme, doğru yönlendirmekte SEO ajanslarının işidir.

Leave a comment

Name*

Website

Comment