Skip links

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir ?

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik, kendimiz ile alakalı konuştuğumuzda bize diğerlerinden değişiklaştıran özelliklerle alakalı şeylere benzer. Bunlar nasıl davrandığımızdan konuştuğumuza, ne giydiğimizden ne yediğimize kadar bizi ifade eden, kişiliğimizi ve karakterimizi ifade eden unsurların bütünüdür.

Firmalardaki kurumsal kimlik de bundan çok değişik değildir. Kurumsal kimlik firmaların tanınabilirliği yönünden mühim bir varlık ve işlerinin ardındaki itici güçtür. Kurumsal kimlik dizaynı ile yapılan bütün mamüller markanın kime ait bulunduğunu gösteren mühim bir araçtır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Neden Önemlidir?

Tüketicilerin kendilerine yayılan sonsuz seçeneğe sahip bulunduğu süratli ve rekabetçi bir dünyada, bir şirketin pazarda ayakta kalabilmesi amacıyla dayanıklı bir var olma stratejisine gereksinimi vardır. Bu strateji de doğru bir kurumsal kimlik dizaynı ile elde edilir. Doğru kurumsal kimliğin firmaların hedeflerine ulaşmalarında yardımcı bulunduğuna inanmanın da kuvvetli birkaç sebebi vardır. Şöyle ki;

Markalar müşterilerine bir tecrübe sunarlar. Markayı gösteren bütün özellikler ya da sarfedilen teknolojiler çarpıcı olsa da günün sonucunda bireyin hatırladığı şey markadır. Çünkü marka kullanıcıların kalplerini tesirleyen ve onların sadakatlerini koruyan bir araçtır. Kurumsal kimlik mamülleri ile bütün bu tesir rahatlıkla sağlanır.

Markalar müşterilerine bir tecrübe sunarlar. Markayı gösteren bütün özellikler ya da sarfedilen teknolojiler çarpıcı olsa da günün sonucunda bireyin hatırladığı şey markadır. Çünkü marka kullanıcıların kalplerini tesirleyen ve onların sadakatlerini koruyan bir araçtır. Kurumsal kimlik mamülleri ile bütün bu tesir rahatlıkla sağlanır.

Kurumsal kimliğin, şirketinizin değerini şirketinizin çalışanlarına ve müşterilinize ulaştırır. Doğru geliştirilmiş bir kurumsal kimlik şirketin imajını ve marka değerini güçlendirmesi yanı sıra satış, pazarlama gibi mühim faaliyetlerinin de performansını da arttırır.

Kurumsal kimlik dizaynı yalnızca isim ya da logo tasarlamak değildir. Renklerinizden sloganınıza, mesajlarınızdan grafiklerinize, makale tarzınızdan kullandığınız görsellere kadar sizi değişik kılan bütün bu unsurlardır. Kurumsal kimlik mamülleri sizin hatırda kalmanızı sağlayarak, rakiplerinize karşı değişik bir konumda yer almanıza imkan verir.

Kurumsal kimlik mamüllerinin hepsinin hedefi ürün ya da hizmetinizin mesajını net bir şekilde iletmektir. Bu sebeple kurumsal kimlik mamülleri bir yapboz parçası gibi birbirini tamamlayan, iç içe işlemiş ve başarılı bir şekilde bir araya getirilmiş araçlardır.

Markanın başarısı tüketicilerin algısında yatar. Dolayısılar markanızı yansıtacak stratejiyi tasarlarken görünümden kokuya, dokunmadan duymaya kadar her etken mühimdir. Kurumsal kimlik dizaynı mamülleri ile müşterilerinizin bu tecrübesi yaşamasını sağlarsınız.

Doğru geliştirilmiş, kuvvetli ve olumlu bir tesiri olan bir kurumsal kimlik, bir tüketicinin zihninde markaya yönelik olumlu bir imaj oluşmasını sağlar.

Fildiji Dijital Ajans olarak yaratıcı ve hareketli ekibimizle kurumsal kimlik dizaynı hizmetlerimizle şirketinizin bütün marka unsurlarını bir araya getiririz. Markanızın kendi hikâyesini anlatmasına yardımcı oluruz. Amacımız markanızın kitlelerle bağ kurmasını ve pazarda silinmez tesir bırakmasını dayanıklıaktır.

Kurumsal Kimlik Tasarım Fiyatları Nedir?
Kurumsal kimlik dizayn fiyatı çoğu sektöre ve markanızın ürün ve hizmetini izah eden materyallere göre kısaca ihtiyaclara bağlı olarak değişmektedir. İyi bir kurumsal kimlik dizaynı maliyeti, uzun vadeli firmanızı geleceğe götürecek bir yatırım gibi düşünülmelidir.

Fildiji Dijital Ajans olarak gereksiniminıza ve kitlenize en ideal dizaynlar ile hizmetinizdeyiz. Uygun maliyetler ile isteklerinize kavuşmak amacıyla bizi arayabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Ürünleri Nelerdir?

Kurumsal kimlik dizaynı esasında markanın inşası yatmaktadır. Marka bugünümüzde yalnızca logo ile anılsa da gerçekte tüketicinin ürün ya da hizmeti seçme kararındaki beklentiler, anıları, hikayelerini tesirleyen bir bütündür diyebiliriz.

Bu bütünü ise logo, ambalaj, tipografi, müşteri hizmetleri, fiyat, ürün niteliği ve kurumsal mesuliyet ile gibi hem elle tutulan hem de tutulamayan etkenler oluşturur. Bütün bu etkenlerin tutarlı olması ve birbirlerini bitirmesi mesajı tam olarak iletmesi yönünden mühimdir.

Kurumsal kimlik dizaynı mamülleri arasında sayabileceğimiz birtakım mamüller;

Logo dizaynı
Antetli Zarflar, Tebrik Kartları, Kartvizitler, Mail Şablonları, Faks Kağıtları, Microsoft Word Antetli Şablonlar
Ürün Ambalajları, Insertler
Tabelalar, Yönlendirmeler
Fuar, Seminerler
Araç Giydirmeleri
Promosyon Ürünleri
Dijital Medya Araçları, Cd’ler
Faturalar, İrsaliyeler
Bütün bu mamüllerin renginden, makalesına, şekline kadar hepsi bir bütünün parçası olup, kurumsal kimliği A’dan Z’ye meydana getiren unsurlardır.

Leave a comment

Name*

Website

Comment