Skip links

Dijital Reklam Ajansı Marka Yaratma Süreci

Kuponico Dijital reklam ajansı olarak müşterilerimize dijital pazarlama teknikleri kullanarak marka yaratma hususu ile ilgili en etkili yöntemler ile hizmet veriyoruz.

Henüz markaların %46’sının tanımlanmış bir dijital pazarlama stratejisi maalesef yok. Şu an amacıyla yalnızca %16 gibi bir oranda sahip olunan stratejisi tespit edilen şirketler var. Var olan dijital pazarlama stratejilerinin ise pazarlama faaliyetleri amacıylade şimdilik bir entegresi söz hususu değildir. Mevcut olan bu durum, ülkemiz amacıyla ekonomik kalkınmayı tersine çevirebilecek durumdadır.

Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital pazarlama teknikleri

Yeni çağın dijital aleminde, her pazarlamacının kendi markasının bilinirliğini arttırması ve markasını öne çıkarması gerekiyor. Marka bilincini dijital pazarlama tekniklerini kullanarak arttıran her bir yatırımcı, mümkün satışlarını %100 ve daha çok oranda arttırabilmektedir. Doğru dijital pazarlama stratejilerinin belirlenmesi amacıyla uygulanması gereken en iyi sekiz (8) tekniği sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlama stratejisi oluştururken açık ve ölçülebilir amaçlar belirlenmesi gerekir. Kampanyanın başarılı olmasını tartmak en mühim kuralların başında gelir. Analizi yapılmamış bir kampanyanın, yatırımcıya ne getirisi olmuş bulunduğu anlaşılmaz. Getirisinin ne bulunduğunu bilinmeyen bir pazarlama tekniğinin hiç bir manası yoktur! Bazı açık ve ölçülebilir amaçlar ise şunlardır;

Marka bilinirliğini arttırma,

  • Potansiyel müşteri yaratma ve dönüşüm oranlarını yükseltme,
  • Yeni bir kitle amaçleme ve katılması artırma,
  • Müşterilerle uzun vadeli temaslar kurma ve bu temaslari en doğru şekilde kullanmak.

Doğru Kitleleri Hedefleyin!

Pazarlama tekniklerinin en başında doğru kitleyi bulmak gelir. Pazarlama yapar iken etkili olabilmek amacıyla müşteri odaklı zihin setine dayanmalıdır. Müşterilerin kimler bulunduğunu ve nelere sahip olmak istediklerini bilmek, doğru kitleye ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

Sosyal Medya Katılımını Artırın!

Satış yapamayan bir çok marka sosyal medya sayfalarını başarısız bir şekilde yönetiyor. Müşteri, yani amaç kitleyle iyi temaslar kurmak ve pazarlamayı en süratli şekilde yapabilmek amacıyla sosyal medya araçları kesinlikle kullanılmalıdır. Müşteri amacıyla yararlı, doğru ve en etkili içeriğin üretilmesi olabildiğince yararlı olacaktır. Sektör üstünde etkili ve uzun vadeli bir gelişim gerçekleştirmeyi amaçleyenler, pazarlama teknikleri hususu ile ilgili olabildiğince istikrarlı olmalıdır.

Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital pazarlama teknikleri

Mobili Ana Ekran Olarak Kullanın!

Kitleye mesaj verirken, en doğru ortamı yakalamak olabildiğince mühimdir. Bugünkü dijital aleminde açık pazar verilerinin bir fazlası, mobil akıllı cihazlar vasıtasıyla elde edilir. Bu amaçla bu tekniklerin kullanılması gereken en etkili kanal mobil cihaz ortamları olacaktır. Verilecek mesajların mobil kullanılabilirlik ehemmiyetine kesinlikle ilgi edilmesi gerekir.

Otomasyon Faaliyetlerine Dikkat!

Hedef kitleye mesaj verirken uygulanacak tekniklerin sıralaması ve otoritesi olabildiğince mühimdir. Hiyerarşi kavramlarını kullanarak ürünleri sıksık göz önünde tutmak, etkili yöntemlerden biridir. Bu kavramları kullanırken; otomatik e-posta, sosyal medya ve en doğru içeriği sunmak olabildiğince büyük bir dikkate sahiptir. Bütün bunları uygulamak, müşteri portföyünün genişlemesini sağlayacaktır.

Harika İçerikler Oluşturun!

Hedef kitleye doğru içeriği sunarken, yalnızca yazılı paylaşımlar yeterli olmayacaktır. Bu mesajları görsel sunumlar hazırlayarak iletmek, etkili bir çağrışım sağlayacaktır. Harika görsel resimler ve videolu paylaşımlar, markaları öne çıkaran ilk pazarlama tekniklerinden olacaktır. Genellikle sesli ve görünümlü pazarlama tekniğini kullananların bir fazlası doğru kitleye ulaşmayı başarabilmiştir. Optimize edilmiş görseller ise kesinlikle unutulmaması gereken etkili yöntemlerden bir başkaidir. Genellikle sosyal medya araçlarını kullanırken bu tür paylaşımlarda bulunmak, amaç kitlenin çoğalmasını ve satışların gittikçe artmasını sağlayacaktır.

Dijital Pazarlama Ajansi

Dijital pazarlama teknikleri

Hedef kitlenin kendine gelmesini bekleyerek satış gerçekleştirmeyi isteyenlerin sonu, hüsranla son bulmaktadır. Elinde sosyal medya araçları gibi büyük etkenler varken, oturup müşterinin ayağına gelmesini bekleyen bireylerin sonu hayal kırıklığı olacaktır. Bu amaçla pazarlama tekniklerine büyük ehemmiyet verilmesi gerekmektedir.

SEO Yaparak Geniş Kitlelere Hitap Edebilirsiniz!

Yukarıda bahsetmiş bulunduğumuz bütün bu yöntemleri kullanarak, bir çok şahsa sunum ve satış yapabilirsiniz. Hitap edeceğimiz kitlenin nerdeyse tamamı dijital yani İnternet ortamından gelecektir. Esasında bu amaçla ilgi edilmesi gereken en mühim hususlar burada başlıyor. Dijital ortamdan gelen kitlenin bir fazlası sosyal medya ve arama motoru araçlarını kullanarak gelecektir. Müşteriye yayılan ürünün bulunduğu internet sayfasının son sıralarda olması satış yapılamamasına namacıyla olacaktır! Bu amaçla dijital ortamda ön sıralarda yer almak, gerçekte bu işin en mühim alanı diyebiliriz.

Şu an amacıyla en çok sarfedilen arama motorları Google ve Yandex’tir. Bu arama motorları Web dizayn hususu ile ilgili doğru bir şekilde optimize edilmiş sayfaları ve bu sayfaları yöneten kullanıcıları sever. Bu amaçla ”Search Engine Optimazition” (SEO) gerçekleştirmek olabildiğince büyük bir kitleye hitap edilmesini sağlayacaktır. SEO yaparak Google ve Yandex gibi başka arama motorlarında üst sıralara çıkmak, daha geniş bir kitleye satış yapabileceğimiz manasına gelir.

Paylaşılan bütün bu verileri bir paket durumunda markanız amacıyla sunabiliriz! Dilerseniz ofisimize gelerek sıcacık ortamımızda çeşitli veriler alabilir, geniş kapsamlı konulara hakim olabilirsiniz. İsterseniz alçakta vereceğimiz etkileşim verilerimizden de bizlere hemen ulaşabilirsiniz.